شهدا

1401/02/07

شهید نوروز‌علی یزدان خواه

شهید نوروزعلی یزدان خواه کناری (۱۳۰۹ فریدونکنار _ ۱۳۶۵ ام الرصاص) متولد شهرستان شهیدپرور فریدونکنار در استان مازندران است. ایشان در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش بی بی فاطمه و پدرش یدالله نام داشت.
نوروزعلی یزدان خواه در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت ولی به خاطر شرایط سخت زندگی و از دست دادن پدر در سنین خردسالی نتوانست وارد مدرسه شود و به تحصیل علم و دانش از طریق مدرسه بپردازد. شهید بزرگوار متاهل و فرزند دوم خانواده بود.
نوروزعلی یزدان خواه در عضویت بسیج و در لشکر ۲۵ کربلا و در رسته پیاده به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۱۰/۴ هجری شمسی در منطقه ام باوی در عملیات کربلای۴ شهد شیرین شهادت را نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک این شهید عزیز سه سال بعد از شهادت پیدا و پس از تشییع در حیاط مسجد سجاد فریدونکنار به خاک سپرده شد.
او چهارمین شهید خانواده خود است.
پیش از او دو دختر خردسال و پسر بزرگش شهید شدند و تنها پنج دقیقه پس از شهادت او، پسر دومش در ام باوی طی عملیات کربلای ۴ شهید شد.
سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13